18 marca 2018: Po powrocie

Tydzień temu wróciłem z Chile. Trochę zdjęć z rajdu po chilijskich Andach można znaleźć w galerii.
Impi miała miesiąc przerwy w pracy pod siodłem. Wczoraj wsiadłem na nią po raz pierwszy. Wcześniej zrobiłem jej lonżę przez kolejne 4 dni. Poprawną, uważną i na wypinaczach. Dzisiaj wsiadłem ponownie. Treningi są raczej lekkie, ale Impi ładnie pracuje. Jest spokojna, choć dynamiczna. Po odpoczynku nie jest znudzona pracą i dźwiganiem ciężaru, jakim jestem na jej grzbiecie. Pierwszego dnia na lonży nie była zbyt grzeczna, sporo galopowała i niezbyt reagowała na komendy. Sytuacja powtórzyła się, gdy po raz pierwszy po dłuższej przerwie wyszła na zewnętrzną ujeżdżalnię. Teraz jednak, jest lekka w pysku i dobrze reaguje na komendy. Swobodnie zagalopowuje ze stój i chętnie wykonuje różne przejścia. Wygląda to dobrze, jednak zobaczymy jak będzie za około tydzień, gdy zaczniemy treningi skokowe.
Bumerowi zrobiłem lożę dwukrotnie. Jednak brakowało mi czasu, aby na niego wsiąść. Do tego znowu jest zimno i na razie w teren się nie wybieram. Jednak za kilka dni wrócimy do wspólnej pracy z Bumerem i z pewnością zaczniemy również delikatne jazdy w teren.

13 marca 2018: Powrót

A więc jestem z powrotem.
Wycieczka zgodnie z planem, powrót także.
Wszystkie konie zdrowe, moje szczególnie wypoczęte. Impi od wczoraj zaczęła pracę na lonży. Za kilka dni wsiadam. Bumer idzie na lonżę od dzisiaj.
Teraz mnóstwo pracy przy mnóstwie zdjęć.

15 lutego 2018: Pa, pa

Voy a Chile

9 lutego 2018: Spokój

Wszystko biegnie dobrze. Niektórzy jeżdżą, inni pojechali na ferie i wrócą za kilka dni. Konie spokojne, nawet nowa u nas klaczka Kyniska, i nie sprawiają żadnych kłopotów. Zmniejszyłem ilość i intensywność jazd na Impi. Takie roztrenowanie. Wczoraj byli kowale, dwaj, a i Kyniska miała robione kopyta w minioną sobotę. Tak więc wszystkie konie są zadbane. Nieco śniegu wciąż pokrywa padoki i konie szczęśliwe mogły się wytarzać, co z przyjemnością zrobiły.